Zakázkové šití pro firmy: Když oděv ladí s brandem

Naše práce zdaleka není jen o dodávkách originálního a promyšleného reklamního merche. Čas od času se vrhneme po hlavě také do zakázkového šití oděvů, když to klient potřebuje. Máme vlastní šicí dílnu, máme produkční, švadleny i designéry, máme vytříbený cit pro detail, známe materiály i postupy, ale hlavně máme cenné zkušenosti s šitím na míru.

Hledá se dodavatel zakázkového firemního oblečení

V životě každé firmy se občas naskytne událost, která vyžaduje profesionální a sjednocenou prezentaci. Nejčastěji se jedná o veletrhy a konference. Osobní setkání s odborným publikem je pro firmy pořád lákavé a tak pravidelně vysílají své lidi do světel výstavních hal a konferenčních sálů. Na této delegaci si dávají do puntíku záležet.

První dojem uděláte jen jeden 

Od veletržní prezentace chcete jednu věc: zanechat co nejlepší dojem. Máte totiž jen jednu jedinou šanci zapůsobit, takže všechno musí být perfektní. Ať už stánek, nebo oblečení a dárkové předměty. Ideálně by mělo všechno ladit, reflektovat firemní barvy a brand jako celek.

Zakázkové šití pro Prechezu

Společnost Precheza se na nás obrátila s poptávkou po business oblečení pro zástupce firmy na německém veletrhu. Naštěstí jsme vše začali řešit se slušným předstihem. Měli jsme tak téměř tři měsíce k tomu, abychom vše vyladili k dokonalosti a plné spokojenosti zákazníka. Dostatek času na přípravu je vždy klíčem k úspěchu. Základem poptávky byly pouzdrové šaty pro dámy, které však měly vkusně doplňovat elegantní kravaty pro pány.

Jak probíhá šití oděvu na míru?

Zakázkové šití je výzva, kterou rozhodně neumí nabídnout každý dodavatel merche. Průchod zakázky je složitý proces a zvládnou ho jen ti opravdu znalí. Čím vším jsme si tedy během tří měsíců prošli?

Poptávka business šatů

Společnost Precheza potřebuje reprezentativní oděv pro zaměstnance na zahraniční veletrh. Primárně jde o dámské šaty, od kterých se budou odvíjet také doplňky pro pány, v našem případě kravaty. Představili jsme jim několik vzorků pouzdrových šatů vhodných k této příležitosti. Nakonec zvítězil náš stávající střih, který byl ideální i pro následně zvolený materiál.

Schválení nabídky

Poté, co jsme se dohodli na střihu šatů, jsme zákazníkovi nabídli různé druhy materiálů. Protože jsou zaměstnanci na veletrhu v byznys oblečení často celý den, musí být v první řadě pohodlné. V ideálním případě také nemačkavé, aby i v sedm hodin večer vypadalo dobře. Předložili jsme tedy materiály s obsahem elastanu. Pro klienta bylo také nutné dodržet korporátní barevnost – Royal Blue. Zvítězil skladový materiál z EU — satén s příměsí polyesteru a elastanu. Satén je díky svému výraznému lesku velmi trendy a pro společenské oděvy je materiálem číslo jedna. Na základě vzorků si klient odsouhlasil materiál i barvu.

První kus na zkoušku

Vzorník barev a materiálů je jedna věc, nicméně vidět šaty naživo je nezbytné. Proto se šije první zkušební vzorek. Jedna z dam se sama přeměřila, my jsme na základě jejích mír upravili střih a už z finálního materiálu ušili první vzorek šatů i kravaty.

Vzorkování pro všechny

První vzorek se líbil. Mohli jsme se do toho obout naplno. Přijely ostatní dámy, ty jsme přeměřili. Každá žena si řekla, jakou preferuje délku šatů. Podle mír jsme vše ušili. Celkem to bylo deset kusů šatů (pro každou dámu dvoje) a dvacet kravat. V momentě, kdy jsme měli ušito, si je dámy přijely opět vyzkoušet, už s vhodnými botami a spodním prádlem, protože i to významným způsobem ovlivňuje, jak budou šaty sedět. Na těchto vzorcích se zanesly drobné úpravy, aby vše dokonale padlo a mohli jsme přistoupit k samotné finální produkci.

Výroba in-house

Všechno jsme ušili u nás ve vsetínské dílně. Otestovali jsme srážlivost a krčivost, vyzkoušeli jsme, jak šaty obstojí během praní. Obstály na jedničku.

Spokojenost na prvním místě

Zákazník, ale hlavně nositelé, byli s výsledkem nadmíru spokojení. Pouzdrové šaty s podšívkou obrandované tkanou etiketou i kravaty dokonale rozzářily decentní světlý design celého veletržního stánku Prechezy, kdy královská modř textilu byla jediným graficky výrazným prvkem celé prezentace.

Potřebujete také zazářit na veletrhu? Umíme šít i velmi elegantní merch.